Kategoria : Të gjitha

 • Detaje/ Tritol magazinës së ish –zyrtarit në Burrel

  Një shpërthim i fuqishëm tronditi mbrëmjen e së shtunës qytetin e Burrelit. Një sasi eksplozivi shpërtheu në një magazinë mielli në lagjen “Pjetër Budi”. Ngjarja ndodhi rreth orës 20: 30 minuta. Nga shpërthimi ka pasur vetëm dëme materiale dhe është dëmtuar muri anësor i magazinës së ish- zv/kryetarit të...
 • Atentati në Fier, hetohet për hakmarrje

  Policia e Fierit po heton pistën e hakmarrjes për të zbardhur atentatin me eksploziv të mbrëmjes së të shtunës ku mbeti i plagosur teksa ecte me makinën e tij, Armando Sula. Hakmarrje që lidhet me familjen e dajës se 35-vjeçarit të gjymtuar në të dyja këmbët nga shpërthimi ne...
 • Nxënëset “hakmerren” me mësuesin e turqishtes, e testojnë për gjuhën shqipe

  Është e vështirë që një klasë e tërë të jetë në një mendje, por kur vjen puna për profesorin, këto nxënëse nuk kanë dyshime. Mësuesi i tyre nuk është si të tjerët. Ada, Adriana, Isara, Silvia dhe Elisa kanë ardhur në programin e “E Diela Shqiptare” në rubrikën “Ka...
 • Veliaj: Nga nesër nis pagimi i parkimit me sms

  Qytetarët e Tiranës, prej ditës së nesërme, mund të parkojnë përmes pagimit me telefon. Gjatë demonstrimit të këtij shërbimi që do të ofrohet në rrugët e qendrës, kryebashkiaku Erion Veliaj tha se ky projekt shënon fillimin e një etape modernizimi për kryeqytetin. “Jemi ndoshta i vetmi kryeqytet në Europë,...
 • Ka një mesazh për ty/ Karakteri i ftohtë i nënës e pengon për të realizuar ëndrrat

  Albana, një bullgaro-shqiptare që ka ëndërr të bëhet police erdhi në emisionin “E Diela Shqiptare” në rubrikën “Ka një mesazh për ty” për të thyer murin prej “akulli” që e pengon realizimin e dëshirës së saj. Ajo është 17 vjeçe dhe në familje ka 11 anëtarë, pra një familje...
 • Video/ Shpiket makina e parë fluturuese

  Makina e parë fluturuese është tashmë e vlefshme për t’u porositur. Automjeti më i ri do dalë në treg në vitin 2018. Pas 15 vitesh punë tashmë Pal-V Liberty është në shitje. Shpikja e me mund të transformohet në helikopter për vetëm 15 minuta dhe mund të fluturojë me...
 • Rama inspekton disa projekte në jug të vendit

  Kryeministri Edi Rama ka inspektuar disa investime publike në jug të vendit. Lungomare ishte ndalesa e parë e kreut të qeverisë, për të vijuar me rikonstruksionin e rrugës “Veledin Kollzoi”dhe rivitalizmin e hapësirës përreth. Një investim ky që së bashku me atë të Lungomares e shndërrojnë qytetin bregdetar në...
 • Ka një mesazh për ty / Zakonet e vjetra vrasin për së gjalli. Refuzon të takojë vajzën edhe pas 15 vitesh

  “E Diela Shqiptare” që vjen në ekranin e Televizionit Klan çdo të diel, solli në rubrikën “Ka një mesazh për ty” historinë e një vajze me babain e saj, të cilët kanë humbur 15 vite nga jeta e tyre pa u takuar, për shkak të një zakoni në një...
 • Hahn: Ndryshimet politike në Maqedoni duhen mirëpritur

  Në pritje që presidenti Gjorge Ivanov të mandatojë kreun e LSDM-se për krijimin e qeverisë se rë të Maqedonisë, Brukseli ka qartësuar qëndrimin e tij. Me ane të një deklarate, Komisioneri per Zgjerimin, Johanes Hanh, u shpreh se ndryshimet politike duhet të mirëpriten, kur ato janë rezultat i shoqërive...
 • Rrëfimi i 15-vjeçares: Ia mbatha nga martesa me shkuesi, në sy të familjes isha e vdekur

  Jasvinder Sanghera nga Derby por me origjinë indiane, ka rrëfyer për “BBC” makthin e jetës së saj, se si ajo mundi t’ia mbathte ndërkohë që familja dëshironte ta martonte që në moshën 15-vjeçare. Atë e kyçën në një dhomë prindërit e saj kur ishte vetëm 15 vjeç, pasi refuzoi...
 • Veliaj firmos peticionin pro Vetting-ut

  Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj firmosi peticionin e ndërmarrë nga shoqëria civile për Vettingun. Ai u ndal edhe tek çadra e opozitës e ngritur përpara Kryeministrisë dhe tha se një minorancë e vogël zhurmuese nuk mund t’i imponohet kësaj mazhorance të heshtur. “Te këndi i lojërave u...
 • Basha: Vetting-u, një ditë pas qeverisë teknike

  Vetëm pas krijimit të qeverisë teknike, Lulzim Basha është i gatshëm të ulet për Vetting-un. Nga çadra e vendosur përpara kryeministrisë ku në ditën e nëntë të protestës pati një bashkëbisedim me artistët, kreu i demokratëve tha se nuk mund të ketë vetting me Elvis Rroshin e Armando Prengën,...
 • Policia greke sekuestron 312 kg marjuanë në kufi me Shqipërinë

  Policia greke ka sekuestruar 312 kilogramë marjuanë në kufirin me Shqipërinë. Operacioni është zhvilluar në zonën pyjore të Antartiko në Follorinë. Mësohet se agjentët grekë në atë zonë kanë zbuluar 3 persona që po kalonin kufirin me 4 mushka të ngarkuara me marjuanë. Pas një ndjekje të gjatë, policia...
 • Sfidë delikate në “San Siro”, Inter dhe Roma me objektiva të ndryshëm

  Vëmendja e futbollit italian do të kthehet sot në mbrëmje në “San Siro”, për ndeshjen e madhe të javës së 26 të Serie A, Inter – Roma. Zikaltrit kërkojnë fitoren e tretë radhazi, edhe për t’ju përgjigjur Atalantas që fitoi në fushën e Napolit dhe ka 3 pikë më...
 • Emri/ U qëllua me plumb në kokë nga polici, identifikohet shqiptari në Itali

  Policia italiane ka identifikuar shqiptarin i cili u qëllua nga një polic në Monte San Giusto. Sipas medieve të shtetit fqinj bëhet fjalë për 35-vjeçarin Klodjan Hysa, i cili është deklaruar klinikisht i vdekur. Sipas versionit të dhënë në prokurori nga efektivi që qëlloi dyshohet se shqiptari në bashkëpunim...
 • Arrestohet drejtori i një shkolle, ngacmoi seksualisht 3 nxënëse

  Drejtori i një shkolle në Kuçovë është arrestuar nga policia. Ajaz Ajazi, 63 vjeç është arrestuar pas denoncimit në polici nga tre nxënëse. Sipas kallëzimit vajzat kanë thënë se Ajaz Ajazi, njëherësh dhe mësues gjeografie në shkollën 9-vjeçare i kishte ngacmuar seksualisht. Kjo ngjarje dyshohet se ka ndodhur gjatë...
 • Donald Trump në luftë me median, nuk do të marrë pjesë në mbrëmjen gala të korrespondentëve

  Donald Trump njoftoi se nuk do të marrë pjesë në darkën e përvitshme të korrespondentëve të Shtëpisë së Bardhë, që do të organizohet më 29 prill 2017. Ky vendim lidhet me një etapë të re në marrëdhëniet e tendosura të presidentit me median dhe synon të shkëputet nga një...
 • Arrestohet Sinani, u kap me kokainë

  Mbahej prej kohësh nën vëzhgim. Ishte i papunë por shpenzimet i kishte të shumta. Policia italiane në Asti ka arrestuar 45-vjeçarin shqiptar Eduard Sinani. Gjatë kontrollit të shtëpisë së Sinanit është gjetur më shumë se 50 gram kokainë e paketuar, Droga ishte e cilësisë së lartë dhe ishte ndarë...
 • Video/ SHBA, kamioni futet mes turmës

  28 persona kanë mbetur të plagosur kur një kamion, goditi të pranishmit e një parade në New Orleans të SHBA. Sipas raportimeve disa nga të plagosurit ende janë në gjendje të rëndë shëndetësore. Policia në New Orleans, ka bërë të ditur se nuk ka dyshime për ndonjë sulm terrorist,...
 • Të korruptosh policin të çon drejt burgut, 8 të arrestuar gjatë javës

  Duhet ta kuptoni, nëse i ofroni para policisë ju arrestoheni. Gjatë kësaj jave 8 persona janë arrestuar pasi i kanë ofruar ryshfet policisë. Nga këta; 6 janë arrestuar nga policia rrugore 2 të tjerë nga Policia Kufitare. Drejtuesit kanë tentuar të korruptojnë punonjësin e policisë Rrugore për t’i shpëtuar...
Publicitet

Emisione