Kategoria : Tv Klan

 • Çmimet Kult 2017/ Kush janë të nominuarit

  Më datë 14 Nëntor Akademia Kult do të sjellë për të 13-in vit mbrëmjen e madhe të ndarjes së Çmimeve Kult, të vetmet çmime kombëtare vjetore për fushat më përfaqësuese të artit dhe kulturës shqiptare. Emrat më të spikatur dhe më elitarë, krijues dhe interpretues, shkrimtarë dhe përkthyes, regjisorë...
 • Video/ Rrugëtimi 20-vjeçar i televizionit KLAN

  Ishte Prilli i vitit të largët 1997 kur nisën lëvizjet e para për krijimin e televizionit “Klan”. Në atë kohë, Aleksandër Frangaj së bashku me Armand Shkullaun, Blendi Fevziun dhe Andi Bushatin i prezantuan dy financierëve Julien Roche dhe Marsel Skëndo, idenë e tyre për të hapur një televizion...
 • Video/ “Stop” rikthehet me 4 Shtator

  Emisioni satiro-investigativ më i ndjekur në Shqipëri “Stop”, do të rikthehet para shikuesve më 4 Shtator. Moderatorët simpatikë të emisionit, Saimir Kodra dhe Gentian Zenelaj e njoftuan datën e e rikthimit në transmetim pas sezonit veror me anë të një spoti special. “Do fillojmë me 4 Shtator, në Tv...
 • Ymeri: Kufiri me Malin e Zi të diskutohet me Podgoricën zyrtare

  Visar Ymeri, drejtuesi i Lëvizjes Vetëvendosje, e cila mori pak më shumë se 27 përqind të votave në zgjedhjet e 11 qershorit në Kosovë, ndodhet në Shtetet e Bashkuara për bisedime me zyrtarë dhe ligjvënës amerikanë. Në intervistën me Zërin e Amerikës, zoti Ymeri tha se nëse vjen në...
 • Miliona euro drogë/ Shkatërrohet banda e trafikantëve, mes tyre dhe shqiptarë

  Shkatërrohet banda e trafikantëve italianë dhe shqiptarë, fshehën drogën me vlerë 2 milion e gjysmë euro në një frigorifer akulloreje. Një aksion i policisë italiane të Comos, Milanos dhe Monza Brianza ka bërë të mundur shkatërrimin e një bande e cila trafikonte marijuanë kokainë dhe armë. Sipas mediave italiane...
 • Video/ Momenti kur policia ekzekuton terroristët e Londrës

  Ky është momenti (shih videon më poshtë) kur tre terroristët ekzekutohen nga policia në Urën e Londrës. Autorët u futën me furgon në trotuar duke marrë përpara këmbësorët. Më pas ata zbritën dhe nisën të godisnin me thika njerëzit që ndodheshin në lokalet e restorantet në tregun Borough. 8...
 • Video/ Filmohet një objekt misterioz mbi qytet

  Një objekt me formë të çuditshme e me drita u kap mbi një kodër në Somerset, duke shkaktuar teori të shumta në internet se mund të bëhet fjalë për një anije aliene. Dritat u kapën pranë Warminster, që njihet si “kryeqyteti britanik i UFO -ve”, pasi për më shumë...
 • Tritol në makinë 44 – vjeçarit Ermal Brahimaj

  Ky është momenti kur një ekip xhenierësh çaktivizojnë 200 gramë tritoli, që u gjet poshtë makinës së Ermal Brahimajt në Vlorë. 44 – vjeçari i shpëtoi një atentati, pasi e pa pakon me eksploziv në momentin që do të hipte në makinën tip Mercedes fuoristradë për të dërguar vajzën...
 • “Hakmarrje”, nis sot suksesi i radhës në Tv Klan & Klan HD!

  Duke nisur nga sot, në ekranin e Televizionit Klan nis seriali premierë turk me titull “Hakmarrja”. Një nga serialet më të suksesshëm transmetuar nga Kanal D, me aktoren e famshme dhe më të paguar në Turqi Beren Saat, protagoniste në serialin tepër të famshëm “Dashuri e Ndaluar. Intikam (Hakmarrje) është versioni...
 • “Si ta quaj këtë dashuri?” Nis së shpejti në Tv Klan seriali indian premierë

  Duke filluar nga data 4 Prill, një sukses tjetër indian tepër i pëlqyer, i shikuar nga më shumë se 217 milionë teleshikues në të gjithe botën vjen premierë absolute në ekranin e Televizionit Klan. “Si ta quaj këtë dashuri?”, një serial me shifra rekord audience aktualisht në Turqi, Rumani, Maqedoni,...
 • Tatlitug dhe Buyukustun rikthehen në Televizionin Klan me serialin e ri

  Shikuesit e Televizionit Klan do të kenë mundësinë që së shpejti të ndjekin në të njëjtin serial dy prej aktorëve më të dashur turq, Kivanc Tatlitug dhe Tuba Buyukustun. Në fund të vitit 2016 në Turqi ka nisur transmetimi i “Cesur ve Guzel” “Xhesuri (Guximtari) dhe e Bukura”, një superprodhim...
 • Seriali më i suksesshëm turk i momentit vjen në Klan Plus

  Klan Plus së shpejti do të nisë transmetimin e serialit më të suksesshëm turk të momentit, “Içerde” (I infiltruari). Lajmi konfirmohet nga drejtori i programacionit ne TVKLAN, Albert Dumani dhe nga kompania e produksionit “Ay Yapim”, e cila tha se “Içerde” së shpejti do të transmetohet edhe në gjashtë...
 • Nga e hëna Tv Klan HD me frekuenca të reja në zonën e Shkodrës

  Televizioni Klan njofton të gjithë teleshikuesit e qytetit të Shkodrës dhe të gjithë zonën që merr transmetim nga antena jonë në malin e Taraboshit, se në kuadër të procesit të dixhitalizimit, lirimit të frekuencave dixhitale nga ato analoge dhe sistemimit të frekuencave sipas licensave të reja, duke filluar nga...
 • Tv Klan sjell “Eja me mua”, klipi më i ri për festat

  Ndërsa atmosfera e festave të fundvitit ka trokitur, më shumë nga të gjithë që i gëzohen Krishtlindjeve dhe natës së ndërrimit të viteve janë fëmijët. E pikërisht për fëmijët, Televizioni Klan në bashkëpunim me Qendrën Kulturore Kombëtare për Fëmijë ka realizuar një këngë, me një mesazh shumë të qartë....
 • Tv Klan me sinjal dixhital HD edhe në Berat, Kuçovë, Poliçan e Urën Vajgurore

  Platforma dixhitale e Televizionit Klan tani mbulon edhe Beratin, Kuçovën, Urën Vajgurore, Poliçanin dhe fshatrat përreth tyre, me sinjal High Definition. Ka përfunduar instalimi i platformës dixhitale të Televizionit Klan në malin e Goricës. Ky investim për zonën që shihet nga maja e këtij mali, është i pari dhe...
 • Platforma digitale e TV Klan mbulon Sarandën dhe Delvinën me sinjal High Definition

  Ka përfunduar instalimi i platformës digitale të Televizionit Klan në stacionin e Milesë. Ky investim për Sarandën, Delvinën dhe gjithë fshatrat përreth kësaj zone, është i pari dhe i vetmi i realizuar nga një television shqiptar në këtë zonë. Asnjë transmetim tjetër digital tokësor nuk mbulon me sinjal këtë...
Emisione