Kategoria : Video

 • Zagani në “Opinion”: Tahiri drekonte me Habilajt sa herë vinte në Vlorë

  Arrestimi i Moisi Habilajt dhe bandës së tij të trafikut të drogës ka mbledhur këtë të martë një panel të ftuarish në “Opinion”, për të folur për përgjimet e autoriteteve italiane për këtë grup, ku përmendet edhe emri i ish – Ministrit Saimir Tahiri. Pikërisht për këtë çështje, gazetari...
 • Diskriminimi i femrës në Shqipëri nis që në embrion

  Diskriminimi i femrës në Shqipëri nis që në embrion. Raporti i agjencisë së Kombeve të Bashkuara e nxjerr në pah se familjet shqiptare ende preferojnë të kenë trashëgimtar meshkuj duke shënuar kështu rezultate negative në rajon. Emanuela Bello, drejtore e UNFPA OKB, tha se “Shpesh herë është presion mbi...
 • Video/ Të qeshura me lot, Putin nuk përmbahet

  Presidenti rus Vladimir Putin nuk ka mundur të mbajë dot të qeshurën kur një nga ministrat e tij të kabinetit propozoi eksportimin e mishit të derrit në Indonezi, një vend me shumicë myslimane. The Jakarta Post shkruan se Putin shpërtheu në të qeshura pasi ministri rus i Bujqësisë, Aleksandër...
 • Kreu 8 operacione, por është ende rëndë. Elida ka nevojë për ndihmë

  Burbuqe Bica tregon në emisionin “STOP” historinë e saj të dhimbshme, që zuri fill në Mars të vitit 2017. Vajza e tyre 15 – vjeçare u dogj, ndërsa përpiqej të ndizte zjarrin në shtëpi. Që nga ajo kohë ajo ka kryer 8 ndërhyrje, por situata vijon të mbetet e rëndë...
 • Gruaja: Si ma ‘rrëmbeu’ pronën me vlerë 160 mijë euro shefi i rendit

  Liza Lamçaj denoncon në emisionin “STOP” marrjen e dyqanit 144 metra katrorë, me vlerë 160 mijë euro, nga efektivi i policisë, Daut Braçaj. Ajo tregon sesi e dha vilën 3 – katëshe, në zonën e rrugës transballkanike në Vlorë, për ndërtimin e një pallati. Dyqanin, që i takonte në...
 • Bushati dhe Pollo përplasen në Komisionin e Integrimit

  Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati dhe kryetari i komisionit të integrimit Genc Pollo janë përplasur verbalisht në mbledhjen e këtij komisioni duke kaluar edhe në ofeza personale. Bushati ishte ftuar për të folur për ristrukturimin e Ministrisë, por deputetët e opozitës e pyetën edhe për çështje që kishin lidhje me...
 • Rama në Shkup: Të heqim barrierat, më shumë ndërveprim mes nesh

  Qeveria shqiptare dhe ajo maqedonase do të mbajnë një mbledhje të përbashkët. Për këtë u ra dakord në takimin që kryeministri Rama dhe homologu i tij Zaev patën ne Shkup në kuadër të samitit rajonal me fokus biznesin dhe ndërveprimin ekonomik. Në fjalën e tij kryeministri Rama bëri ftesë...
 • Kryemadhi: Mbështesim PD-në në luftën ndaj bandave dhe krimit në pushtet

  Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi tha të martën se Saimir Tahiri është vetëm një nga hallkat që lidh Kryeministrin Rama me krimin dhe se partia që ajo drejton do t’i bashkohet PD-së në tryezën e partive opozitare ditën e mërkurë, për aksion të përbashkët kundër bandave dhe krimit në pushtet....
 • Basha: Rama e shiti Tahirin për të shpëtuar lëkurën, do dalin të tjerë emra ministrash

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, tha të martën se Kryeministri Edi Rama e shiti Saimir Tahirin vetëm për të shpëtuar lëkurën e tij, teksa paralajmëroi se në ditët në vijim do të dalin emra ministrash të tjerë të përfshirë në veprimtari kriminale.  “Provat e hetimit nga anti-mafia italiane...
 • Grupi i Habilajt përmend Saimir Tahirin në trafikun e drogës

  Kreu i bandës italo – shqiptare të narkotrafikut që u godit të hënën në Siçili, ka përmendur në bisedat telefonike dhe ambientale edhe emrin e kushëririt të tij, ish – ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Në dosjen hetimore prej 416 faqesh, të shpërndarë nga Partia Demokratike në Shqipëri, thuhet se...
 • Akuzat për drogën, reagon Tahiri: Gabimi i vetëm që u shita makinën kushërinjve kriminelë

  Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri kërkoi me vullnetin e tij të plotë që të hetohet dhe verifikohet çdo akuzë që ka lidhje me të, ndërsa bisedat e dala nga përgjimet mes trafikantëve të arrestuar në Itali i quajti ‘pallavra kriminelësh’. Habilajt, ish – ministri i konsideroi kushërinj të 10...
 • PD: Parlamenti ka deputetë me rekorde kriminale

  Pak ditë pasi i kërkuan prokurorisë verifikimin e formularit për deputetin e Partisë Socialiste Gjetan Gjetani dhe atë të PDIU-së Aqif Rakipi me pretendimin se kanë fshehur të dhëna për aktivitet kriminal, një tjetër denoncim vjen nga rradhët e demokratëve. Pas mbledhjes së këshillit të rregullores, deputeti Eduart Halimi...
 • Përgjimet ambientale/ Moisi Habilaj: 30 mijë Euro duhet t’ia jap Saimirit

  Arrestimi i Moisi Habilajt ditën e djeshme në Itali ka shkaktuar një “tërmet politik” në vendin tonë. Moisi Habilaj është denoncuar nga PD gjatë 4 viteve si drejtues i një klani droge në Vlorë dhe që mbrohej nga ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, me të cilin ka lidhje të...
 • Rama reagon për përgjimin e Moisi Habilajt: Duam të vërtetën sa më shpejt për Saimir Tahirin

  Pas publikimit të përgjimeve ndaj Moisi Habilajt që përmend se “30 mijë euro duhet t’ia çojë Saimirit”, ka reaguar për herë të parë Kryeministri Edi Rama. Në një postim në Facebook, shefi i qeverisë shqiptare shkruan se biseda e përgjuar është “neveritëse dhe shokuese”. Kryeministri Rama thotë se sa...
 • Procesi ndaj Emiliano Shullazit/ Dëshmojnë Koni, Kule, Nikolla dhe Hodaj

  Dy profesorët Mynyr Koni dhe Dhori Kule të cilët sipas prokurorisë janë kërcënuar nga Emiljano Shullazi, nuk e permendën atë me emër në dëshminë që dhanë në sallën e gjyqit. Rektori Koni tha para togave të zeza se është kërcënuar nga disa persona të cilët e kanë futur në...
 • Shqipëria dhe Maqedonia, mbledhje të përbashkët qeverie

  Kryeministri duke zhvilluar një vizitë një ditore në Shkup menjëherë pas zgjedhjeve lokale të mbajtura këtë të dielë ku ka patur një takim kryeministrin Zoran Zaev. Dy homologët kanë dakortësuar për mbajtjen e një mbledhje qeverie të përbashkët asaj të Shqipërisë dhe Maqedonisë. Rama dhe Zaev kanë diskutuar dhe...
 • OSHEE nuk do të kërkojë rritje të çmimit, por nuk premton ulje

  Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike nuk do të kërkojë rritjen e tarifave të energjisë për konsumatorin fundor në vitin 2018-të. Administratori i kësaj shoqërie, Ardian Çela e tha këtë deklaratë gjatë një konference për shtyp, ku shpalli vendet vakante në 11 pozicionet drejtuese të drejtrive rajonale të OSHEE....
 • KE: Shqipëria udhëheq rajonin me rritjen ekonomike

  Shqipëria do të ketë rritjen më të lartë në rajonin e Ballkanit për vitet 2017-të dhe 2018-të. Në raportin ekonomik të tremujorit të tretë për vendet kandaidate në Bashkimin Europian, Komisioni Europian vlerëson se ekonomia shqiptare do të rritet me 3.7% gjatë këtij viti dhe 3.9 në 2018-ën. Pavarësisht...
 • Spektakël në “Dance With Me”, triumfojnë Aurela dhe Mehdiu

  Plot 100 minuta argëtim, vallëzim, batuta dhe humor na shoqëruan në mbrëmjen e djeshme të “Dance With Me Albania” edicioni 4. Një kolazh fantastik këngësh dhe kërcimesh hapi mbrëmjen me një super performancë nga i gjithë kasti pjesëmarrës. Xheni dhe Benardi kërcyen të parët një quick step. Emocione pa...
 • Studentja “çmend” gratë e pallatit në “Don Bosko”

  Një studente e cila prej një jave ka marrë një banesë në një pallat në “Don Bosko”, ka shqetësuar gratë e pallateve përreth. Sipas gazetares së “Aldo Morning Show”, gratë kanë filluar të ankohen se për fqinjen e re e cila sipas tyre del me të brendshme në ballkon....
1 2 3 477
Publicitet
Emisione