Krijon shtatzëni të rreme, kapet me 700 gr heroinë

Një grua është arrestuar në portin e Barit ditën e Ujit të Bekuar, pasi është kapur me 700 gram heroinë. Sipas mediave italiane, gruaja ishte duke udhëtuar me djalin e saj 3-vjeçar dhe e kishte fshehur drogën në bark duke e mbështjellë me celfona, duke dhënë përshtypjen e një gruaje shtatzëne.

Por, policia italiane ka bërë të mundur zbulimin dhe sekuestrimin e 700 gramëve të heroinës. Gruaja, identiteti i të cilës nuk bëhet i ditur, e kishte sjellë drogën nga Shqipëria dhe akuzohet për trafik ndërkombëtarë të lëndëve narkotike.

Ndërkohë, policia italiane është duke zhvilluar hetimet për të identifikuar, se cilët janë personat e tjerët të implikuar në këtë ngjarje./tvklan.al

Kategori
KronikeTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*