Kryeministri Rama takon Drejtorin e Përgjithshëm të KE

Kryeministri Edi Rama po takohet me Drejtorin e Përgjithshëm të Këshillit të Europës, Christian Danielsson.

Zyra e kryeministrit tha se në fokus të takimit është ecuria e Shqipërisë në integrimin Europian dhe përgatitja për  Samitin e vendeve të Ballkanit Perëndimor.

Danielsson riafirmon vullnetin e BE për të mbështetur perspektiven e Ballkanit Perëndimor në BE.

Samiti i vendeve të Ballkanit Perëndimor do të mbahet në Trieste, në kuadër të procesit të Berlinit./tvklan.al

Kategori
Lajmet KryesorePolitikaTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*