Kuvendi rihap aplikimet për KLGJ dhe KLPKuvendi ka njoftuar sot rihapjen e aplikimeve për përfaqësues të shoqërisë civile, të shprehin interesin për t’u bërë pjesë e Këshillit të Lartë të Gjyqësorit dhe Këshillit të Lartë të Prokurorisë në kuadër të ngritjeve të institucioneve të reja të Reformës në Drejtësi.

Afati i dorëzimit të dokumenteve është deri në datën 1 Prill.

Kuvendi ka publikuar edhe kriteret për personat që do të shprehin interes për këtë detyre.

Tv Klan

Kategori
PolitikaTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*