Laguna e Kunes në Lezhë një vend i paeksploruar

Pak e kanë eksploruar në thellesi lagunen e Kunes në Lezhë. 

E vendosur në mes të bregdetit Adriatik, në të dy anët e grykëderdhjes së Lumit Drin, ajo është e para zonë e mbrojtur e vendit.

Për të udhëtuar drejt Kunes duhet përshkuar bregdeti i Shëngjinit, por një pjesë e rruges bëhet në këmbë,

Udhëtimi në këmbë permës lagunës është edhe sfidë në vëtëvete.

Disa shigjeta janë orinetimi i vetem për çarë shtegun e hapur  vetëm për vizitorët.

Shpendet dhe gjelbërimi janë e përditshmja e lagunes së Kunës.

Rruga drejt fundit të lagunës, aty ku lidhet me detin, ka pengesat e saj.

Ka shumë vizitorë për herë të parë në lagunë. Ky banor eshte nga Lezha, por nuk e njeh kete vend

Rita Hasku, trajnere e ekipit të volejbollit Beselidhja ka udhëtuar sëbashku me vajzat e ekipt te saj.

Vetem 10 km nga superstrada, Laguna e Kunes është një ftesë e mirë për eksperiencë të veçantë.

Tv Klan

 

Kategori
AktualitetTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*


Emisione