Manchester Unbited bën një tjetër hap fals. Ekipi i drejtuar nga Jose Mourinuo u mposht me rezultatin 2:1 në transfertën e Huddersfield.

Vendasit shënuan dy herë në pjesën e parë, duke bërë të pavlefshëm golin e Rashford në minutën e 78 të takimit. Kjo humbje i largon akoma më shumë Djajtë e Kuq me Rivalët e Manchester Cityt, të cilët fituan në shtëpi përballë Burnelyt në shifrat 3:0. Kun Auguero, Sane dhe Otamedni shënuan ishin autorët e golave.

Rikthehet tek fitorja edhe Chelsea. Ekipi i drejtuar nga Antonio Konte fitoi në shtëpi përballë Watford me rezulatin 4:2. Ky sukses është fiksuar në minutën e fundit të atakimit pasi deri në minutën e 89 ndeshja ishte në barazim. Në ndeshjet e tjera Leicester fitoi 2:1 përballë Suonse, ndërsa Newcastel fitoi me rezultatin minimal 1:0 përballë  Cristal Palace.

Burimi: Klan Plus