Manjani thumbon emërimin e Xhafajt: E akuzojnë për shkulje thonjsh dhe e emërojnë ministër!

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka reaguar menjëherë pas emërimit dhe dekretimit të Ministrit të ri të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Në një status në rrjetin social “Twitter”, Manjani shpeh mospëlqimin e tij për ministrin e sapo emëruar. Ai  shkruan:

E akuzojnë për shkulje thonjsh, jo për mani (pedi)kyr dhe e emërojnë Ministër të Brendshëm! Dështim i sistemit politik dhe kushtetues!”, shkruan Manjani.

Por ky nuk është momenti i vetëm kur ish ministri i Drejtësisë, akuzon Xhafajn. Një ditë më parë Manjani ka publikuar një artikull gazete të regjimit të kaluar ku përmendej edhe emri i Xhafës.

Ky i gjashti i ka bërë të gjitha statutet: të Rinisë, të Partisë (PS) dhe të Drejtësisë! Le ta bëjë edhe të Policisë! Ne na rroftë demokracia!”/tvklan.al

Kategori
AktualitetTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*