Monaco kampione e Francës, fiton titullin e 8 pas 17 viteshMonaco është kampionia e Francës. Skuadra e principatës nuk e pati të vështirë as në ndeshjen e prapambetur ndaj St Ettienne, duke siguruar trefeun një javë para përfundimit të kampionatit. Në fitoren 2 – 0 golat u shënuan nga Mbappe dhe Germain.

Festa ishte e ligjshme në fund të takimit. Monaco këtë sezon theu çdo rekord dhe pritshmëri.

103 gola u shënuan për herë të parë në një sezon të Kampionatit Francez.

Monaco dominoi sezonin duke lënë pas milionerët e PSG për të fituar titullin e 8 kampion pas 17 vitesh.

/Tv  Klan

Kategori
SportTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*