Në mungesë të ujit, qytetarët gjejnë zgjidhje rrethanore

Temperaturat e ulëta dhe reshjet e dëborës shkaktuan jo pak probleme në mbarë vendin. Shumë zona mbetën të bllokuara, pa energji elektrike e pa ujë.

Edhe kryeqyteti pati probleme të shumta. Ulja e temperaturave bëri që shumë zona të vuanin mungesën e ujit, për shkak të ngricës.

E në mungesë të këtij të fundit, disa qytetarë duket se kanë gjetur një zgjidhje origjinale.

Siç mund të shihet në këtë foto të mbërritur në redaksinë e tvklan.al, një familje në Kamëz shfrytëzoi dëborën e rënë gjatë javës së shkuar, duke e mbledhur atë në një enë e më pas duke e shkrirë mbi sobë./tvklan.al

Kategori
KallezoTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*