OPINION – MOTI, SITUATA EMERGJENTE; SEKUESTRIMI I PRONAVE TE BALILAJT; GOMONIA E DROGES!

Emision: 30.11.2017

Të ftuar:

Mark Marku,
Fatos Hakorja,
Artan Hoxha,
Fatos Hakorja,
Lorenc Vangjeli,
Preç Zogaj,
Armand Bajrami,
Lutfi Minxhozi;
Lidhje direkte me: Tanja Porja

Sekuestrimi i pronave të Balilajt!

****

Kush e kishte gomonen e drogës?

Policia bregdetare greke arriti të kapë një gomone me një sasi të konsiderueshme kanabisi që vinte nga Shqipëria, pasi kishte montuar një GPS për përgjimin e saj.

Gazetari investigativ, Artan Hoxha, mbrëmjen e sotme, në emisionin ‘Opinion’, deklaroi se gjurmimi i gomones u realizua pas vendosjes së një GPS.

Hoxha tha se ata e zbuluan se ku ishte vendosur gomonia, ndërsa i kanë vënë edhe mjetin përgjues për të ndjekur levizjet e saj.

Ai tregoi se ajo është marrë nga Athina dhe është transportuar me kamion deri në Korfuz.

Sipas tij, nga aty, ajo është nisur drejt Himarës për t’u ngarkuar me sasinë e kanabisit.

Hoxha: Është qëlluar drejt gomones, por nuk ka pasur reagim nga gomonia. Tek ajo nuk është gjetur as armë dhe mbi të u qëllua pasi ajo ishte shumë e shpejtë dhe nuk kishte mënyrë tjetër për t’a ndaluar. Gjurmimi i gomones është bërë me GPS, ata e kanë zbuluar se ku qëndronte gomonia dhe i kanë vendosur një GPS, ndërsa gomonia është marrë nga Athina dhe është transportuar me kamion dhe është sjellur në Korfuz. Pikërisht aty ajo është hedhur në ujë, pastaj ka bërë ngarkesën në Himarë. Më pas e kanë ndjekur përgjatë bregdetit të Jonit, ka kaluar Peleponezin ndërsa e kanë lënë sa të afrohej tek destinacioni.

Kategori
OPINION
1 Koment
 • eng,vangjel
  4 Dhjetor 2017 at 23:26
  Përgjigju

  Me fal zoti Blendi me vjen keq si specjalist i fushes qe ju organizoni emisjone te tilla me njerez teper te paafte pasi nuk flasim fare per profesionin apo tekniken e kullimeve . Degoheni gazetarin e ri por me vjen keq shume per specjalisten e vetme te ketij vendi me nivelin shume te ulet profesional qe ajo po shpreh. Kush injorant ne bote e pranon qe uji i shiut te krijoje nje presjon per 5 minuta , Te lutem merrni specjaliste se ka shume e ju ndihmojne . Me vjen keq WC do shkarkim se muti behet mullar keshtu qe cdo kanal cdo lum do shkarkime

 • Përgjigju

  *

  *