OPINON – SHQIPERIA TE RRISH APO TE IKESH?

Emision: 13.11.2017


Të ftuar:

Flutura Acka,
Gjergj Bojaxhi,
Saimir Kodra,
Floriana Garo,
Blendi Salaj,
Erka Çano

Drejtuesi i emisionit investigativ ‘Stop’ në TV Klan, Saimir Kodra, ka deklaruar sonte një fakt dramatik në lidhje me nepotizmin që është instaluar në një nga universitetet publike në vend. Kodra theksoi se gazetarët e emisionit po investigojnë në lidhje me punësimin e pazakontë që është krijuar në atë universitet, ku pas ca kohësh dhe do publikohet në emision si fenomen. Ai tregoi se të rinjtë shqiptarë, specialistët dhe njerëzit e shkolluar të këtij vendi e kanë shumë të vështirë të bëjnë karrierë në mjedise të tilla, prandaj dhe vendosin të ikin nga ky vend. “Djali, vajza, djali i tezes, kushëriri, kushëriria, goca e tezes, goca e hallës kanë kapur të gjithë universitetin dhe gjithë tentakulat, por ka mbetur vetëm rektori pa u kapur. Ka gjithë farefisin e vet të punësuar në universitet. Me të ik mendja me gjendjen që është krijuar. Mu në qendër të Tiranës”,-deklaroi Kodra.

Kategori
OPINION
1 Koment
 • Ridvan
  14 Nëntor 2017 at 16:30
  Përgjigju

  Te ftuarit e tu jane kthyer ne Shqiperi sepse jane siguruar ekonomikisht jashe Shqiperise, dhe e kane shume te lehte te kthehen ne Shqiperi. Emigrimi qe po ndodh ne Shqiperi eshte thjesht nje fenomen ekonomik qe shkakton probleme sociale dhe krim. Permiresimi i ekonomise eshte e vetmja menyre qe Shqiptaret to mos emigrojne. Historia e ka treguar kete me shume vende te tjera qe kane pasur emigrim masiv ne te kaluaren. Une jetoj jashte Shqiperise dhe deshiroj te kthehem por, deri tani, nuk shoh ndonje mundesi qe te perballoj jeten atje me nje pune te thjeshte.

 • Përgjigju

  *

  *