Parashikimi i motit 4 Shtator 2017

Kthjellime dhe vranësira kalimtare dominojnë pjesën më të madhe të territorit deri në orët e mesditës.

Pasditja do të vijojë nën ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave kalimtare në Veri dhe zonat malore ndërsa kthjellimet dominojnë pjesën më të madhe të territorit shqiptar.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të pësojnë një rënie të lehtë në vlerat termike të mëngjesit ndërsa mesdita nuk pritet të sjellë ndryshime të ndjeshme të temperaturave në vend.

Era do të fryjë mesatare me shpejtësi deri 32 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke gjeneruar në brigjet detare dallgëzim 2 ballë./tvklan.al

Kategori
MotiTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*