Pesë lagjet më shumëngjyrëshe në botë

Pamjet e zymta dhe gri të lagjeve shpesh mund të kthehen në imazhe depresuese si për banorët ashtu edhe për vizitorët.

Ndërsa, në anën tjetër, lagjet shumëngjyrëshe mund të sjellin gjallëri, turistë dhe të ardhura të shumta.

Më poshtë sjellim disa prej lagjeve më shumëngjyrëshe në botë, të kthyera në destinacione turistike.

  1. Burano, Venecia

  1. Kolmar, France

  1. Downtown, St. John’s, Kanada

  1. Maafushi, Maldives

  1. Bo-Kaap, Cape Town


 

Kategori
BotaFotogaleriLifestyleTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*