Plagoset ish-ministri Arben Ahmetaj, u aksidentua në Maqedoni

Ish-ministri i Financave Arben Ahmetaj është plagosur në një aksident automobilistik në Maqedoni.

Media maqedonase “Telma” shkruan se aksidenti ka ndodhur në autostradën Tabanovc-Kumanovë.

“Zhurnal” shkruan se në aksident u përfshinë një autobus dhe dy makina. Në total janë plagosur 14 persona, mes të cilëve edhe Ahmetaj, i cili po udhëtonte me një fuoristradë ‘Range Rover’. Ish-ministri është dërguar në spitalin e Kumanovës për të marrë ndihmë mjekësore. Sipas mediave lokale, Ahmetaj ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

I menjëhershëm ka qenë edhe interesimi i zv/ministrit të Brendshëm të Maqedonisë, Agim Nuhiu, i cili vizitoi në spital ish-ministrin e Financave të Shqipërisë, duke i uruar shërim sa më të shpejtë.

Shkaqet e aksidentit nuk dihen ende. Policia maqedonase ka nisur hetimet për të zbardhur këtë ngjarje. /tvklan.al

Kategori
AktualitetLajmet KryesoreTe funditTë gjitha
1 Koment
 • Gjin Shpata
  17 Korrik 2017 at 16:05
  Përgjigju

  Ahmetaj ecen si i shkalluar, me kete makine te çmendur jem perballuar dy here!
  Duket qarte nga fotografite qe Ahmetaj ka parakaluar si idiot, dmth si minister qe te gjithe duhet ti hapin rruge!! Zoti Rama, me vetingun do ta rregulloje kete pune??
  Shpresoj se e morren mesimin mire pa vrare njeri, sidoqofte te shkuara te plagosurve dhe mendjemadhesise se ministrit!!

 • Përgjigju

  *

  *


  Emisione