Plagoset me armë zjarri i dënuari për trafik droge

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur rreth orës 02:20 të natës, në lagjen”Ballias” të Shijakut. Për pasojë i lënduar ka mbetur 42 – vjeçari me S.Gj. i cili është plagosur lehtë në pjesën e parakrahut.

42 – vjeçari mësohet se udhëtonte me mjetin e tij tip Range Rover, me targa AA 580 MS dhe ndodhej rreth 30 – 40 metra pranë banesës kur u sulmua.

Në vendin e ngjarjes, efektivët e Durrësit kanë gjetur disa gëzhoja të kalibrit 9 mm.

Sipas policisë, 42 – vjeçari S. Gj. ka qenë i dënuar me 7 vjet burgim për veprën penale”Trafikim të lëndëve narkotike” dhe është liruar në vitin 2012.

Aktualisht, specialistët e Sektorit për Hetimin e Krimeve të Rënda në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës vijojnë hetimet për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të ngjarjes./tvklan.al

Kategori
KronikeTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*

Të Lidhura

 • Derbi përgatitet larg mediave

  Derbi i tretë i sezonit gjen Partizanin dhe Tiranën në kërkim të një fitoreje. Javën e kaluar asnjë nga ekipet nuk u largua me 3 pikët nga fusha. Sulejman...
 • Foto/ Jahti më luksoz në botë pret pronaren

  Ky jaht super-luksoz, i quajtur “E Bukura” dhe që kushton rreth 210 milionë paundë, është dizajnuar specifikisht për një pronare grua. Ai është cilësuar nga media si jahti më...
 • Skënderbeu afrohet me Kukësin

  Skënderbeu fitoi 3 – 0 me Luftëtarin në Korçë dhe tani është 1 pikë larg kukësit kryesues, që të hënën do të luajë në fushën e Laçit. Muzaka, Latifi...
 • Dorëhiqet Matteo Renzi

  Ish-kryeministri i Italisë, Matteo Renzi, është dorëhequr të dielën nga posti i kryetarit të Partisë Demokratike, e cila udhëheq Italinë. Kjo lëvizje e Renzit, i cili në fund të...