PS miraton kryetarët e Komisioneve Parlamentare

Partia Socialiste mblodhi sot kryesinë e partisë, ku miratoi kryetarët dhe anëtarët e komisioneve parlamentare.

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla shpalli edhe listën e kryetarëve, nënkryetarëve dhe sekretarëve të miratuar për komisionet si më poshtë:

Komisioni për Çështje Ligjore

Ulsi Manja – kryetar

Klotilda Bushka – sekretare

Komisioni për Ekonominë dhe Financat

Erion Braçe –  kryetar

Anastas Angjeli – sekretar

Komisioni për Sigurinë Kombëtare

Ermonela Felaj – kryetar

Pjerin Ndeeru – sekretar

Komisioni për Veprimtarinë Prodhuese Tregtinë dhe Mjedisin

Eduart Shalsi – kryetar

Besnik Bare – sekretar

Komisioni i Arsimit dhe Mjeteve të Informimit Publik

Milva Ikonomi – nën-kryetare

Fidel Ylli – sekretar

Komisioni i Shëndetësisë

Elisa Spiropali – nënkryetare

Klodiana spahiu – sekretare

Komisioni për politikën e Jashtme

Mimi Kodheli – kryetare

Elona Gjebrea Hoxha – sekretare

Komisioni për Integrimin Europian

Bledar Çuçi- nënkryetar

Fatmir Velaj – sekretar

/tvklan.al

Kategori
Lajmet KryesorePolitikaTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*