Rama mbledh shtabin e emergjencave civile: Nuk ka përmbytje

Edhe pse meteorologët parashikojnë që temperaturat do vijnë drejt përmirësimit, kreu i Emergjencave Civile lajmëron se ngricat do të jenë problem në zonat dhe rrugët ku temperaturat i kanë kaluar minus 18 gradë.

Në mbledhjen e Shtabit të Emergjencave Civile, kryeministri Edi Rama u shfaq optimist se situata e krijuar nga moti është menaxhuar mirë dhe nuk harron të bëjë krahasimin me të shkuarën.

Ministri i Transportit dhe ai i Energjisë po ashtu flasin për mirëmenaxhim si për rrugët e bllokuara ashtu dhe për furnizimin me energji elektrike.

Përfaqësuesit e Shtabit të Emergjencave përjashtuan mundësinë e rikthimit të përmbytjeve nga reshjet e shiut që parashikohen t’i zënë vendin ngricave dhe temperaturave shumë të ulëta./ TV KLAN

Kategori
Lajmet KryesorePolitikaTë gjithaVideo
1 Koment
 • zaho
  10 Janar 2017 at 18:08
  Përgjigju

  NUK KA PERMBYTJE NUK KA TE FTOHTE NUK KA URGJENCA TE KLIMES? POR KA VETEM RRENA E VJEDHJE TE QEVERISE SE DROGES E TE TAKSAVJEDHJES§

 • Përgjigju

  *

  *

  Të Lidhura

  • Juventus marshon drejt titullit

   Juventus duket se do ta mbyllë sa më shpejt çështjen e titullit. Torinezët fituan përballjen e javës së 33 me Genoan me rezultatin 4 – 0, duke shtuar pikët...
  • Rritet Euro

   Monedha e Euros ka pësuar ndryshime, pas zgjedhjeve presidenciale që u mbajtën në Francë. Bëhet fjalë për rritje të vlerës, më e madhja që nga mesi i Nëntorit të...
  • Fitojnë ekipet e kreut

   Asnjë nga ekipet e kreut nuk dështoi në takimet e javës së 30. Kukësi mbetet i pathyeshëm në këtë kampionat. Skuadra e Ernest Gjokës mundi 4 – 1 Tiranën...
  • Përse duhet ngrënë lëvozhga e vezës

   Business Insider raporton se çdo vit, vetëm në SHBA industria e ushqimit është përgjegjëse për rreth 150 mijë ton humbje të lëvozhgave. Kur vjen puna tek vezët, lëvozhga padyshim që...