Rama mbledh shtabin e emergjencave civile: Nuk ka përmbytjeEdhe pse meteorologët parashikojnë që temperaturat do vijnë drejt përmirësimit, kreu i Emergjencave Civile lajmëron se ngricat do të jenë problem në zonat dhe rrugët ku temperaturat i kanë kaluar minus 18 gradë.

Në mbledhjen e Shtabit të Emergjencave Civile, kryeministri Edi Rama u shfaq optimist se situata e krijuar nga moti është menaxhuar mirë dhe nuk harron të bëjë krahasimin me të shkuarën.

Ministri i Transportit dhe ai i Energjisë po ashtu flasin për mirëmenaxhim si për rrugët e bllokuara ashtu dhe për furnizimin me energji elektrike.

Përfaqësuesit e Shtabit të Emergjencave përjashtuan mundësinë e rikthimit të përmbytjeve nga reshjet e shiut që parashikohen t’i zënë vendin ngricave dhe temperaturave shumë të ulëta./ TV KLAN

Kategori
Lajmet KryesorePolitikaTë gjithaVideo
1 Koment
 • zaho
  10 Janar 2017 at 18:08
  Përgjigju

  NUK KA PERMBYTJE NUK KA TE FTOHTE NUK KA URGJENCA TE KLIMES? POR KA VETEM RRENA E VJEDHJE TE QEVERISE SE DROGES E TE TAKSAVJEDHJES§

 • Përgjigju

  *

  *