Rama shpall detyrën e re të Saimir Tahirit

Ish-Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri është ngarkuar sot nga Kryesia e Partisë Socialiste dhe kryeministri Edi Rama me detyrën e koordinatorit kombëtar për bashkëqeverisjen me qytetarët.

Do të nisim menjëherë punën në terren duke emëruar një koordinator kombëtar për bashkëqeverisjen, që do të jetë Saimir Tahiri, të cilit këtë detyrë sapo ia ngarkuam në Kryesinë e Partisë Socialiste”, tha Kryeministri Rama në fjalën e mbajtur.

Rama tha se kjo platformë do të jetë një mekanizëm i gjallë njerëzish për të realizuar dhe për të bërë të mundur implementimin e tri pikave kyçe, sipas tij të dëgjesave publike.

Ai shpjegoi më tej se cilat janë këto pika dhe çfarë duan njerëzit.

Njerëzit duan pastrim të mekanizmit të shtetit nga të gjithë parazitët; shërbim për çdo nevojë dhe mbi çdo të drejtë, duan ndëshkim për të gjithë ata që bëhen pengesë për këto të drejta…Pra duan pastrim, shërbim dhe ndëshkim”, tha Rama. /tvklan.al

Kategori
PolitikaTe funditTë gjithaVideo
0 Komente

Përgjigju

*

*