26 mln euro investime në QSUT

Në prezantimin e projektit të ri të qendrës spitalore universitare Nënë Tereza, kryeministri Edi Rama thotë se në mandatin e parë të kësaj qeverie shëndetësia ishte prioritet.

Rama, ka mbrojtur koncesionet e dhëna në këtë sektor duke hedhur poshtë akuzat e opozitës.

Një projekt prej 26 milionë eurosh do të nis nga sot të zbatohet në qendrën spitalore Nëne Tereza, i prezantuar në një ceremoni ku ishin të pranishëm ministri në ikje, ministrja e sapozgjedhur dhe kryeministri Edi Rama.

Investimi nuk do të jetë vetëm për godina të reja apo rikonstruktime fasadash, por dhe për pajisje të reja mjekësor, që për kryeministrin përkthehen në vëmendje e shtuar e kësaj qeverie për shëndetësinë.

Investimet për shëndetësinë sipas Ramës janë dhe për meritë të programit të partneritetit me sektorin  privat, që sipas tij janë qasja më e mirë që përqafojë qeveria e tij pavarësisht se këto koncesione janë më të përfolurat si abuzive.

Rama thotë se investimet e reja edhe pse përkojnë me fushatën zgjedhore nuk kanë fare lidhje me të, ndërsa premton se shumë shpejt do të ketë rritje të shpërblimeve për të gjithë mjeket që do të pranojnë të japin kontributin e tyre në spitalet rajonale apo qendrat shëndetësore të zonave të largëta.

Tv Klan

Kategori
AktualitetLajmet KryesorePolitikaTë gjithaVideo
1 Koment
 • SEO
  16 Mars 2017 at 21:25
  Përgjigju

  Shume mire qe pagesat do te rriten dhe do te investohet ne shendetesi por nuk e kuptuam nga artikulli se sa do te rriten 🙂

 • Përgjigju

  *

  *

  Emisione
  Të Lidhura

  • Juventus marshon drejt titullit

   Juventus duket se do ta mbyllë sa më shpejt çështjen e titullit. Torinezët fituan përballjen e javës së 33 me Genoan me rezultatin 4 – 0, duke shtuar pikët...
  • Rritet Euro

   Monedha e Euros ka pësuar ndryshime, pas zgjedhjeve presidenciale që u mbajtën në Francë. Bëhet fjalë për rritje të vlerës, më e madhja që nga mesi i Nëntorit të...
  • Fitojnë ekipet e kreut

   Asnjë nga ekipet e kreut nuk dështoi në takimet e javës së 30. Kukësi mbetet i pathyeshëm në këtë kampionat. Skuadra e Ernest Gjokës mundi 4 – 1 Tiranën...
  • Përse duhet ngrënë lëvozhga e vezës

   Business Insider raporton se çdo vit, vetëm në SHBA industria e ushqimit është përgjegjëse për rreth 150 mijë ton humbje të lëvozhgave. Kur vjen puna tek vezët, lëvozhga padyshim që...