RUDINA – KUR JETA TE MERRET NGA BASHKESHORTI; “HARDH FEST 2017”!

Emision: 05.09.2017

Të ftuar:

Sevim Arbana – Aktiviste për Mbrojtjen e të Drejtave të Njeriut, Drejtuese e “Në dobi tës gruas Shqiptare”
Gëzim Tushe – Socilolog
Klodiana Lala – Gazetare kronike

Eksluzivisht/Historia e Merita Bramës, 49-vjeçarja që jeton në Fushë-Krujë, e cila i shkroi nismës “Thurje” pas humbjes së jetës së gjyqtares. Intervista tregohet nga gruaja që ruhet nga policia, historia e saj dhe si jetojnte në terror.

Agi Haxhimurati – Bashkëthemelues dhe drejtor kreativ i “Hardh Fest”

Kategori
Rudina
1 Koment
 • ana
  10 Shtator 2017 at 11:06
  Përgjigju

  Histori e dhimbshme. Te lutem Rudina, bej nje bisede paraprake me te ftuarit qe t’u japesh ca keshilla. Kjo zonja gazetare eshte shume e padurueshme ne komunikim. E nxituar, e rrembyer a quaje cfare te duash, por nuk ka asnje lloj sinkronizimi me te ftuarit e tjere. Njeriu nuk shkon atje te qe thote gjithe gjerat qe ka ne koke me shpejtesi 100km/ore, vjen edhe qe te nderveproje me te ftuarit e tjere. Ju si moderatore duhet ndoshta t’u vini disa rregulla paraprake te ftuarve.

 • Përgjigju

  *

  *