Foto/ Sekuestrohet gjysmë kuintali tritol e municione luftarake në kryeqytet

Policia e Tiranës ka sekuestruar më shumë se gjysmë kuintali tritol e municione luftarake si dhe ka arrestuar një person në flagrancë.

Në kuadër të operacionit “Fuqia”, është arrestuar në flagrancë Ylli Done, 38 vjeç, banues në Tepelenë ( i dënuar më parë) dhe janë sekuestruar 45 kg tritol, (309 kallëpe), 5 copë eksploziv plastik dhe 5 kuti me 500 kapesolla detonatore alumini.

Policia po ashtu tha se ka sekuestruar 10 granata mbrojtëse, 720 copë fishekë model 56, 10 ndezësa unifikues granatash dhe 1 qese trasparente brenda të cilës iu gjet pluhur kafe me lëndë plasëse artizanale.

Materialet i’u kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë për veprën penale të   “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve dhe municioneve luftarake”./tvklan.al

Kategori
KronikeLajmet KryesoreTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*

Emisione
Të Lidhura

 • Juventus marshon drejt titullit

  Juventus duket se do ta mbyllë sa më shpejt çështjen e titullit. Torinezët fituan përballjen e javës së 33 me Genoan me rezultatin 4 – 0, duke shtuar pikët...
 • Rritet Euro

  Monedha e Euros ka pësuar ndryshime, pas zgjedhjeve presidenciale që u mbajtën në Francë. Bëhet fjalë për rritje të vlerës, më e madhja që nga mesi i Nëntorit të...
 • Fitojnë ekipet e kreut

  Asnjë nga ekipet e kreut nuk dështoi në takimet e javës së 30. Kukësi mbetet i pathyeshëm në këtë kampionat. Skuadra e Ernest Gjokës mundi 4 – 1 Tiranën...
 • Përse duhet ngrënë lëvozhga e vezës

  Business Insider raporton se çdo vit, vetëm në SHBA industria e ushqimit është përgjegjëse për rreth 150 mijë ton humbje të lëvozhgave. Kur vjen puna tek vezët, lëvozhga padyshim që...