Seriali “Ertugrul” humb personazhin kryesor?

Në median turke kanë qarkulluar lajme se aktori kryesor i një prej serialeve më të ndjekur të momentit “Ertugrul”, Engin Altan Duzyatan, do të largohet në përfundim të sezonit këtë verë.

Sipas raportimeve, seriali do të hynte në një fazë të re, ku aktor kryesor do të ishte pasardhësi i Ertugrulit dhe si domosdoshmëri ai vetë do të largohej.

Kjo ka detyruar producentin e serialit të suksesshëm të kthejë një përgjigje zyrtare në lidhje me hamendësimet.

Producenti Mehmet Bozdag, pronar i kompanisë që prodhon serialin, “Tekden Film”, bëri të ditur se Engin Altan Duzyatan do të vazhdojë të jetë pjesë e serialit edhe gjatë vitit të ardhshëm.

Në një postim në mediat sociale, Bozdağ tha se lajmet që flisnin për largimin e aktorit kryesor të serialit “nuk ishin të vërteta” dhe se seriali do të vazhdojë sipas skenarit.

“‘Diriliş Ertuğrul’, shumë i pëlqyer dhe i ndjekur nga teleshikuesit do të vijojë me surpriza dhe aksion në seritë e reja”, tha ai duke shtuar se “lajmet që thonë se aktori kryesor i serialit, Engin Altan Duzyatan, do të largohet në fund të sezonit, nuk janë të vërteta.”/tvklan.al

Kategori
FotogaleriShowBizTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*

Emisione
Të Lidhura

 • Juventus marshon drejt titullit

  Juventus duket se do ta mbyllë sa më shpejt çështjen e titullit. Torinezët fituan përballjen e javës së 33 me Genoan me rezultatin 4 – 0, duke shtuar pikët...
 • Rritet Euro

  Monedha e Euros ka pësuar ndryshime, pas zgjedhjeve presidenciale që u mbajtën në Francë. Bëhet fjalë për rritje të vlerës, më e madhja që nga mesi i Nëntorit të...
 • Fitojnë ekipet e kreut

  Asnjë nga ekipet e kreut nuk dështoi në takimet e javës së 30. Kukësi mbetet i pathyeshëm në këtë kampionat. Skuadra e Ernest Gjokës mundi 4 – 1 Tiranën...
 • Përse duhet ngrënë lëvozhga e vezës

  Business Insider raporton se çdo vit, vetëm në SHBA industria e ushqimit është përgjegjëse për rreth 150 mijë ton humbje të lëvozhgave. Kur vjen puna tek vezët, lëvozhga padyshim që...