Shpërthim pranë ndërtesës së qeverisë në veri të Mitrovicës

police

Rreth orës 20:00 në mbrëmjen e së martës është hedhur një mjet shpërthyes pranë ndërtesës së qeverisë në veri të Mitrovicës.

Lajmin për Klan Kosova e ka konfirmuar zëvendësdrejtori i Policisë në veri të Mitrovicës, Besim Hoti.

Si pasojë e shpërthimit ka dëme materiale, janë dëmtuar xhamat e ndërtesës, ndërsa nuk ka të lënduar.

Njësitet policore dhe të hetuesisë janë në vendin e ngjarjes, si dhe ka arritur edhe njësitë e hetuesisë për identifikimin e mjetit shpërthyes i cili dyshohet të jetë granatë dore.

Ende nuk është raportuar për ndonjë të dyshuar./KlanKosova

Kategori
KosovaTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*

Të Lidhura

 • david

  E vërteta e hidhur pas dhimbjeve të kokës

  Kur David McClean nisi të vuante nga dhimbjet e kokës mori disa paracetamolë dhe refuzoi që dhimbja t’i prishte ditën. Megjithatë, në vetvete, ato fshihnin një të vërtetë të...
 • zjarr

  Zjarr në një magazinë në kryeqytet

  Një zjarr ka rënë në një magazinë në Yzberisht. Në vendin e ngjarjes kanë mbërritur menjëherë 3 zjarrfikëse. Nuk dihen ende arsyet e rënies së zjarrit. Në përditësim…   ...
 • selfie me kufomen

  Doktoresha publikon foto me kufomën

  Një doktoreshë është kthyer në epiqendrën e kritikave, pasi postoi një fotografi të saj me një kufomë dhe një tjetër ku shfaqej duke u argëtuar mbi tavolinën e operimit...
 • Salcë me patëllxhan dhe kos

  Salcë me patëllxhan dhe kos

  Përbërësit: 1 kg palltëxhanë 1 kg kos i trashë 3 lugë salcë kosi 5 thelpinj hudhra Spec djegës, 1 lugë uthull Vaj ulliri Kripë Përgatitja: Marrim palltëxhanët dhe pasi...