Shtyhet gjyqi për ish-deputetin Mark Frroku

FRROKU NE KESHILLIN E MENDATEVE - Deputeti i PKD, Mark Frroku, pas nje mbledhje e Keshillit per Rregulloren, Mandatet dhe Imunitetin ne Kuvend, ku eshte diskutuar rreth kerkeses se Prokurorise se Pergjithshme per ti dhene autorizim per ndjekje penale ndaj dy deputeteve, Tom Doshi dhe Mark Frroku. /r/n/r/nFRROKU IN COUNCIL OF MANDATES - Lawmaker Mark Frroku, during the meeting of the Council for the Regulation, Mandates and Immunity in the Parliament.

Ka dështuar për herë të tretë leximi i mbrojtjes për ish-deputetit Mark Frroku në gjykatën e Tiranës. Avokatet mbrojtës kanë kërkuar përsëri kohë që të përgatisin konkluzionet e tyre.

Frroku akuzohet nga prokuroria  i për vrasjen e Aleksander Kurtit në Bruksel në vitin 1999. Gjithashtu mbi të rëndojnë dhe akuzat e ndërtimit të paligjshëm, pastrim parash dhe fshehje pasurie. Seanca e radhës u caktua për në datën 20 prill. Prokuroria gjatë leximit të pretencës kërkoi 25 vite burg për ish-ligjvënësin.

Tv Klan

Kategori
KronikeTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*


Emisione