Stresi i shkruan letër ministrit Tahiri

Ndërsa ndodhet në kërkim prej tre ditësh nga policia, nëpërmjet rrjeteve sociale këngëtari Stresi (Arkimed Lushaj) i ka “dërguar” një letër ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri.

Në letrën e tij Stresi shkruan se është kundër draftit të propozuar nga ministri, ku këngëtarët nuk duhet të përdorin armë në klipet e tyre.

stresi

Megjithatë këngëtari “harron” se është shpallur në kërkim për një tjetër ngjarje. Natën e ndërrimit të viteve 29-vjeçari ka marrë armën e zjarrit të të atit, , të tipit “Shotgun” dhe ka qëlluar në ajër.

Ky moment është filmuar dhe më pas video është postuar në rrjetet sociale. Nga këtu e ka parë policia, e cila ka nisur kërkimet për të dhe për një tjetër të ri me inicialet E.L.

Në 7 tetor, të vitit të kaluar Gjykata e Apelit e shpëtoi nga burgu reperin e njohur. Kjo gjykatë konvertoi dënimin e dhënë nga Gjykata e Shkallës së Parë, nga 2 muaj burgim në 18 muaj në shërbim prove.
Herën e parë Arkimed Lusha u procedua penalisht, pasi në janar të vitit 2015 u arratis nga ambientet e komisarit nr.3 në Tiranë, pasi ishte ndaluar për drejtim mjeti nën efektin e pijeve alkoolike dhe kishte kundërshtuar punonjësit e policisë./ tvklan.al

Kategori
KronikeShowBizTe funditTë gjitha
2 Komente
 • etika
  8 Janar 2017 at 18:11
  Përgjigju

  Nuk ka nevoje rinia shqiptare per ket ske-narist majmun. Çfare progresi po sjell ky perveq se dekadence dhe degjenerim shoqeror, ku si puna e ketij duan shume pikoke apo arlekine te behen gomere, …. ku eshte norma, etika, sjellja shoqerore?????

 • otomanobolsheviku
  9 Janar 2017 at 02:53
  Përgjigju

  ik ore subhuman se ne dhome gazi ke per te perfunduar edhe ti!

 • Përgjigju

  *

  *

  Emisione
  Të Lidhura

  • Juventus marshon drejt titullit

   Juventus duket se do ta mbyllë sa më shpejt çështjen e titullit. Torinezët fituan përballjen e javës së 33 me Genoan me rezultatin 4 – 0, duke shtuar pikët...
  • Rritet Euro

   Monedha e Euros ka pësuar ndryshime, pas zgjedhjeve presidenciale që u mbajtën në Francë. Bëhet fjalë për rritje të vlerës, më e madhja që nga mesi i Nëntorit të...
  • Fitojnë ekipet e kreut

   Asnjë nga ekipet e kreut nuk dështoi në takimet e javës së 30. Kukësi mbetet i pathyeshëm në këtë kampionat. Skuadra e Ernest Gjokës mundi 4 – 1 Tiranën...
  • Përse duhet ngrënë lëvozhga e vezës

   Business Insider raporton se çdo vit, vetëm në SHBA industria e ushqimit është përgjegjëse për rreth 150 mijë ton humbje të lëvozhgave. Kur vjen puna tek vezët, lëvozhga padyshim që...