Sulm me armë një market

9 persona të plagosur rëndë në Suedi

Qytetit Trelleborg në Suedi është përballur me një situatë terrori mbrëmjen e kaluar, kur një person ende i paidentifikuar hapi zjarr brenda një supermarketi duke lënë 9 persona të plagosur rëndë.

Agresori është larguar nga vendi i ngjarjes.

Policia suedeze e ka shpalluar atë në kërkim dhe njoftoi të gjithë banorët e qytetit që të shmangin qendrën e Trelleborg për asrye sigurie.

Zona ku ka ndodhur ngjarja është e njohur për dhunë mes bandave kriminale.

Tv Klan

Kategori
BotaTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*


Emisione