Tifozët serbë djegin flamurin shqiptar

Në një fotografi të postuar në rrjetet sociale, një grup tifozësh serbë shfaqen duke djegur flamurin shqiptar.

Bëhet fjalë për një grup mbështetësish të skuadrës serbe të basketbollit Crvena Zvezda, të cilët teksa i vunë flakën flamurit, thërrisnin me parrulla si “nuk ka shitje të Kosovës”.

Ngjarja në fjalë ndodhi në Milano të Italisë fqinje, ku skuadra serbe e Crvena Zvezda përballej me Olimpia Milano, në kampionatin e Euroleague –ës.

E përditshmja serbe B92 shkruan se “Tifozët kanë shënuar përvjetorin e 13 të dhunës së shkaktuar ndaj serbëve të Kosovës dhe Metohisë”./tvklan.al

Kategori
SportTe funditTë gjitha
1 Koment
 • aris
  18 Mars 2017 at 21:53
  Përgjigju

  pff kto jane budalliqe

 • Përgjigju

  *

  *


  Emisione