Tre të vdekur nga të ftohtit në Maqedoni

Tre persona kanë vdekur nga të ftohtit në Maqedoni.

Sipas tij një person ka vdekur nga të ftohtit në Shkup, një në Strumicë dhe një në Pehçevë në lindje të vendit.

Që prej 6 janarit Maqedoninë e ka përfshirë një klimë shumë e ftoftë, derisa temperatura më e ulët është shënuar të dielën – 28 gradë Celsius.

Temperatura shumë të ulëta janë shënuar edhe të martën në gjithë vendin ndërkohe që më së ftohtit thuhet të jetë në Mavrovë në veri perëndim të Maqedonisë, kur u shënua temperatura prej -20 gradë Celsius.

 

 

Kategori
RajoniTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*

Të Lidhura

 • Juventus marshon drejt titullit

  Juventus duket se do ta mbyllë sa më shpejt çështjen e titullit. Torinezët fituan përballjen e javës së 33 me Genoan me rezultatin 4 – 0, duke shtuar pikët...
 • Rritet Euro

  Monedha e Euros ka pësuar ndryshime, pas zgjedhjeve presidenciale që u mbajtën në Francë. Bëhet fjalë për rritje të vlerës, më e madhja që nga mesi i Nëntorit të...
 • Fitojnë ekipet e kreut

  Asnjë nga ekipet e kreut nuk dështoi në takimet e javës së 30. Kukësi mbetet i pathyeshëm në këtë kampionat. Skuadra e Ernest Gjokës mundi 4 – 1 Tiranën...
 • Përse duhet ngrënë lëvozhga e vezës

  Business Insider raporton se çdo vit, vetëm në SHBA industria e ushqimit është përgjegjëse për rreth 150 mijë ton humbje të lëvozhgave. Kur vjen puna tek vezët, lëvozhga padyshim që...