Video/ Përplaset autobusi, vdesin 3 persona dhe plagosen 45 të tjerë

Një autobus është përplasur pasditen e së premtes në Pragë, Çeki. Mësohet se 3 persona kanë vdekur dhe 45 të tjerë janë plagosur, ku 5 prej tyre janë në gjendje të rëndë.

Aksidenti ndodhi rreth orës 16:00 pasdite. Një zëdhënëse e shërbimit të shpëtimit tha: “Dy fëmijë pësuan lëndime serioze në kokë dhe janë në koma, ndërsa personat e tjerë kanë marrë plagë të shumta”.

Pamjet nga vendngjarja tregojnë shërbimet emergjente që përpiqen të nxjerrin udhëtarët nga rrënojat e autobusit.

Një hetim është nisur për të përcaktuar shkakun e aksidentit./tvklan.al

Kategori
BotaTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*

Emisione