Video/ Picë me racione

Përbërësit

1 lugë gjelle vaj ulliri
1/4 e një tasi me qumësht
3/4 e një tasi me ujë
Pak kripë dhe pak sheqer
250 gr miell
2 lugë gjelle salcë domateje
300 gr sallam i prerë në feta
300 gr djathë mocarela
1 lugë rigon
6 gr maja e thatë

Përgatitja

Miksoni majanë me ujin, qumështin, vajin dhe kripën. Shtoni miellin dhe miksimin në një tas tjetër për të bërë brumin. Lëreni të vijë për 30 minuta. Hapeni brumin duke hedhur pak miell në tavolinë si fillim. Pasi ta keni hapur hidhni sipër salcën e domates, sallamin, djathin dhe rigonin. Rrotullojeni brumin në mënyrë të tillë që të prini racione nga ajo duke i mbyllur fundet. Vëreni në sobë në temperaturën 180 gradë celsius për 30 minuta.
Ju bëftë mirë!/tvklan.al

Kategori
KuzhineTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*

Emisione
Të Lidhura

 • Juventus marshon drejt titullit

  Juventus duket se do ta mbyllë sa më shpejt çështjen e titullit. Torinezët fituan përballjen e javës së 33 me Genoan me rezultatin 4 – 0, duke shtuar pikët...
 • Rritet Euro

  Monedha e Euros ka pësuar ndryshime, pas zgjedhjeve presidenciale që u mbajtën në Francë. Bëhet fjalë për rritje të vlerës, më e madhja që nga mesi i Nëntorit të...
 • Fitojnë ekipet e kreut

  Asnjë nga ekipet e kreut nuk dështoi në takimet e javës së 30. Kukësi mbetet i pathyeshëm në këtë kampionat. Skuadra e Ernest Gjokës mundi 4 – 1 Tiranën...
 • Përse duhet ngrënë lëvozhga e vezës

  Business Insider raporton se çdo vit, vetëm në SHBA industria e ushqimit është përgjegjëse për rreth 150 mijë ton humbje të lëvozhgave. Kur vjen puna tek vezët, lëvozhga padyshim që...