Video/ Terroristët e ISIS vriten me raketë në tentativë për t’u arratisur (Kujdes, pamje shqetësuese)

Një kamera GO PRO ka filmuar momentet kur disa terroristë të ISIS vriten gjatë tentativës për t’u larguar nga një bazë e tyre mbrojtëse e improvizuar.

Luftëtarët e ISIS u goditën nga një raketë e ushtrisë siriane pas disfatës në betejë me ushtarët e Hezbollahut dhe ushtrisë siriane. Terroristët u eliminuan menjëherë nga një goditje e drejtëpërdrejtë me raketë anti-tank. Pamjet dramatike tregojnë momentet e fundit të një luftëtari që përpiqej të largohej.

Duke bërtitur në arabisht, terroristët e ISIS dëgjohen duke thërritur se nga cilat drejtime po qëllohen, ndërsa udhëheqësi i tyre i bërtet shoferit për të pasur kujdes nga tanku që qëllonte drejt tyre. Sipas “Daily Mail”, regjistrimet besohet se i përkasin muajit Shtator./ tvklan.al

Kategori
BotaTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*