Pafajësia për bashkëpunëtorin e Mark Frrokut

Gjykata e Tiranës ka shpallur të pafajshëm Kristjan Marinaj. 42-vjeçari nga Puka dyshohej si bashkëpunëtori i ish-deputetit Mark Frroku, në vrasjen e Aleksandër Kurtit në Bruksel ne vitin 1999.

Marinaj është gjykuar në mungese pasi prej gati 2 vjetësh ai është shpallur në kërkim per akuzën e vrasjes. Sipas togave të zeza të cilat kanë lexuar vetëm dispozitivin e vendimit, akuza e ngritur nga prokuroria nuk provohet.

16-vite burg pati kërkuar prokuroria në konkluzionet e saj duke sjellë si prova disa dëshmi të personave që kanë qenë dëshmitarë okular dhe disa efektive policie. Këto dëshmi nuk janë marrë në konsideratë nga gjykata dhe nuk mjaftojnë për të dënuar Marinaj.

Të mërkurën prokuroria pritet të lexojë pretencën për ish-deputetin Frroku. Pavarësisht kërkesës së prokurorisë dy të akuzuarit kanë mohuar akuzën e ngritur./ TV KLAN

Kategori
KronikeTe funditTë gjithaVideo
0 Komente

Përgjigju

*

*

Emisione
Të Lidhura

 • Juventus marshon drejt titullit

  Juventus duket se do ta mbyllë sa më shpejt çështjen e titullit. Torinezët fituan përballjen e javës së 33 me Genoan me rezultatin 4 – 0, duke shtuar pikët...
 • Rritet Euro

  Monedha e Euros ka pësuar ndryshime, pas zgjedhjeve presidenciale që u mbajtën në Francë. Bëhet fjalë për rritje të vlerës, më e madhja që nga mesi i Nëntorit të...
 • Fitojnë ekipet e kreut

  Asnjë nga ekipet e kreut nuk dështoi në takimet e javës së 30. Kukësi mbetet i pathyeshëm në këtë kampionat. Skuadra e Ernest Gjokës mundi 4 – 1 Tiranën...
 • Përse duhet ngrënë lëvozhga e vezës

  Business Insider raporton se çdo vit, vetëm në SHBA industria e ushqimit është përgjegjëse për rreth 150 mijë ton humbje të lëvozhgave. Kur vjen puna tek vezët, lëvozhga padyshim që...