Vuçiç: Dialogu me Kosovën nis në Tetor

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç,  deklaroi ditën e martë se në Tetor do të fillohet faza e re e dialogut të brendshëm me Kosovën, dhe e vuri në dukje se është koha e duhur për këtë, meqë sipas tij ky është thelbi i së tashmes dhe së ardhmes së tyre politike.

Vuçiç po ashtu deklaroi se si president e kishte përkrahur vendimin e Listës Serbe për të hyrë në Qeverinë e Kosovës dhe se që nga viti 1999 për herë të parë partitë shqiptare nuk e përbëjnë shumicën./KlanKosova

Kategori
RajoniTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*


Emisione