ZONE E LIRE – EMISIONI 559

Emision: 17.03.2017

ARINDA GJONI – ‘Po ti kush je? Personazhi / Arinda Gjoni mirditoria simpatike nga Italia
Intervista: “LIMITET E ARINDËS”

PETRIT GANI – ‘Po ti kush je?’ Personazhi atipik / Petrit Gani: Të ndryshohet urgjent Himni Kombëtar
Intervista: “RRETH FLAMURIT TË PËRBASHKUAR”

KRESHNIK SPAHIU,
HENRI CILI – Politike / Aktualiteti i javës
Rama apo Basha? Kush do dorëzohet i pari?
Ramën e mbeshtet Amerika? Përse e heq çadrën me dhunë?
Çadra, alibi për humbjen apo strategji për qeverisjen e re?
Do divorcohet apo jo çifti Rama-Meta?
Rama lider botëror, historik apo periferik?
Ribashkimi i Kreshnik Spahiut me PD? Morale apo imorale?
Kush po fiton terren? Populizmi apo antipopulizmi?

GEZIM GJURDUNI,
GJERGJ BUMLI,
GURI RAMA,
VER PRIFTI,
BUJAR SKENDO,
FERDINAND LUARI,
EDUARD DYLI,
MIRGEN DYLI – Gjuetia/Prostesta kundër moratoriumit
Intervista: “ÇIFTJA BAM, ZAGARET HAM”

ERAND SOJLI,
ALERT CELOALIAJ – Teater / ‘Zoti i Masakrës’ në Teatrin e Kiços
Intervista: “ZOTI I MASAKRËS”

ALAR BAND – Muzikë / Alar Band vjen me ‘Ajo iku’
Intervista: “TANI QË AJO IKU…”

Kategori
ZONE E LIRE
0 Komente

Përgjigju

*

*

Emisione
Të Lidhura

 • ZONE E LIRE – EMISIONI 560

  KOCO KOKËDHIMA – ‘Vrasja e atit’ në politikë/Edi me Koçon si Edipi me Laios-in LEFTER KOKA, ARDIAN KOCI, FATMIR BRAZHDA, EDMOND KOTHERJA, MIRGEN DYLI, GJERGJ BULI, BLEDAR FLAGA, KLEVIS POBRATI,...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 558

  FAYDEE – Faydee, superstari ndërkombëtar në Zonë e Lirë Intervista: “FAYDEE BULI” TOMORR BRAHUSHI – ‘Po ti kush je?’ Tomorr si mali, por jetim dhe kërkon ndihmë Intervista: “JETIM...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 557

  FATMA & AULONA – ‘Nga kishit humbur?’ Rikthehen dallaveret. Fatma & Aulona tani me ‘Thumb’ në ABC News Intervista: “KUR TË NGULET ‘THUMBI’” RUFI SHABANI – ‘Po ti kush...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 556

  ILIR META – Ilir Meta drejt Presidencës Intervista: “DARKA E FUNDIT?”   TONY TUKLAN, LUL SHEHU – ‘Po ti kush je?’ Amerikani Tony Tuklan dhe Lul Shehu vijnë me...