ZONE E LIRE – EMISIONI 589

Emision: 18.11.2017

ALE DE BASSEVILLE,  
ARTUR ZHEJI – Debati / A do ta lejojë Edi Rama Principatën e Libofshës?
Intervista: “PRINCIPATA E ALEKSANDRIT TË LIBOFSHËS” 

LORETA BERHAMI,
ROBERT ALIAJ DRAGOT
Panairi i Librit / Dyndje turmash për Robert Aliajn në tendën e Pegi-t
Panairi i Librit / Loreta e Pegit na sjell ‘serinë’ e tretë të Ferrantes 
Intervista: “HISTORI ARRATIE DHE QËNDRESE”
Intervista: “PANAIRI I KOTESIVE”

ARTAN IMAMI,  
INDRIT COBANI – Teatër / ‘Mashtrimi’ i Tan Imamit në skenë. Mos e humbisni…
Intervista: “MASHTRIMI”

KRISTI MORCKA,  
ELEFTEROS KUTRAS – Spitali Amerikan / Sonte kirurgu ORL dhe mjeku reumatolog

Panairi / Hajde libra per te gjithe, kush nuk ka, te mare…

MIMOZA KUSHLY
Intervista: “GRATË E MIMOZA KUCHLY”

ERALD KAPRI
Intervista: “SEKRETET E LUFTËS”

MANUSHAQE BAKO
Intervista: “I ZGJEDHURI I POTOK”

IBRAHIM HACKAJ
Intervista: “NJË ALPINIST SI IBRAHIMI”

SINAN HYSENI – Fjalori “Frëngjisht – Shqip”

FATLUME POPOVCI – ‘Po ti kush je?’ Muzike / ‘Si ndjehesh pa mu’ o Fatlume Popovci?
Intervista: “FATLUMJA”

XAKARELI – Muzikë / Xakareli rikthehet me një këngë të re

UJKU I CERRIKUT – Ujku i Cerrikut / ‘I shëmtuari’ më i famshëm në Shqipëri

Kategori
ZONE E LIRE
0 Komente

Përgjigju

*

*