ZONE E LIRE

Tokësorë dhe tokësore…! Mirëseerdhët në emisionin tim Zonë e Lirë, emision ku personazhet përpiqen vërtetë të jene te lirë… (nga Arian Çani)

“Zonë e Lirë” është një emision me karakter gjeneralist, i cili mbështetet mbi aktualitete të ndryshme, politike, sociale dhe kulturore, lokale dhe ndërkombetare, duke i përcjellë ata nëpërmjet personazheve që ideatori dhe drejtuesi i emisionit, Arian Çani fton në studio.

Këto personazhe janë protagoniste direkt ose indirekt të këtyre ngjarjeve. Promovimi është në thelb te intervistat që zhvillohen në studio.

Politikanë, artistë, shkrimtarë, gazetarë, shkencëtarë janë çdo të premte protagonistë, autorë, apo “viktima” të ngjarjeve apo ndodhive të ndryshme duke rrëfyer e dëshmuar historitë e tyre, e në këtë mënyrë, duke hedhur më shumë dritë mbi to.

ON AIR NË KLAN: E premte 21:00 Rtrs: E shtunë 11:00

Të gjitha
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 618

  Të ftuar: G-Wizze – Antisistem / Burg ne Angli, droge dhe hip hop. G-Wizze ka nje mesazh te koduar Intervista – “Kukuband” Justina Aliaj – ‘Nga ke humbur?’ Justina...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 617

  Të ftuar: Anxhela Peristeri – Muzike / Anxhela e cmendur nga dashuria Intervista – “Cmendurite e Anxheles” Enxhi Cuku – Kinema / Enxhi na rrefen « Internimin » e...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 616

  Të ftuar: Lek Plepi, Linda Morina – Lek Plepi & Linda Morina / Dy ‘perbindeshat’ thyejne rrjetin me nje duet Marius Dervishi alias Zeberkovi, Andi Zenelaj – Kjo video...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 615

  Të ftuar:  Iva Aliko – Foto e video hot 2018 / Iva Aliko godet serish Intervista – “E kam bere / Do ta bej” Intervista – “Zoti i Iva...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 614

  Të ftuar:  Zef Deda, Gezim Kruja, Sandra Gjoni, Drande Xhaj, Lusinda Bregu, Tan Brahimi, Mimoza Marjanaku, Bruno Shllaku, Endrim Mustafa – Teater / ‘Lufta dhe paqja…pa pilaf’ ne skenen...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 613

  Të ftuar: Ditmir Bushati vs Arjan Curri Shqiperia ne BE / A po bie Sajmir Tahiri deshmor per Europen? Shqiperia ne BE / A na duhet vertet kjo lloj...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 612

  Të ftuar: Linda Morina / Personazhi i pazakonte / Linda Morina cmend rrjetin Intervista – “Diss nga Linda Morina” Intervista – “Loja me lajme” Linda Morina ishte personazhi i...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 611

  Të ftuar: Sajmir Tahiri – Rikthimi… Mekatar apo Kurban? Intervista – “Saja i Monte Kristos” Intervista – “Check up” Intervista – “Politika” Të enjten ish-Kryeministri Sali Berisha e transmetoi...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 610

  Të ftuar: Niko Neranxi, Niko Lera – Taksat / Ku e ka hallin bisnesi i vogel? Intervista –  “Mos na i ulni qepenat”   Arjeta Dhima – E ralle...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 609

  Të ftuar: Sarah (Sara Malaj)- Eros & Showbiz / Sarah Malaj e vetmja repere femer ne Shqiperi Intervista – “From Sarah with love” Intervista – “Kush te ngjit me...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 608

  Të ftuar: XHENI KARAJ, DENI SANXHAKU, ARJAN ÇURRI, NARD NDOKA, EVIN DANI Në SKYPE – ELTON ILIRJANI Homoseksualët propagandë në gjimnazet e Shqipërisë: Skandal? Takimet e përfaqësuesve të komunitetit...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 607

  Të ftuar: Nadi Fetai, Hamit Arapi, Agim Metraku, Sefedin Krasniqi, Ruzhdi Metali,  Leart Berdeci  – ‘Sheruesi’ i kancerit Ruzhdi Metali: Super gjeni apo super mashtro ? Intervista – A...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 606

  Të ftuar: Muç Nano, Arjan Çurri Gjokset ne ekran: A duhet te trembemi nga nudot femerore? Intervista – “Ceshtje gjoksi” Monologu i analistit dhe gazetarit Mustafa Nano në emisionin...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 605

  Të ftuar: Arjan Curri,  Laert Vasili,  Eli Tringa  – Vrasja me sepate Vlore: Rikthim ne tragjedite e antikitetit Krimi i dyfishtë i shënuar në muajin janar në Vlorë, ku...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 604

  Të ftuar: Marseli dhe Lamar vijne ne “Stil” “Doktori” Ruzhdi Metali: Une shëroj kancerin dhe çdo lloj sëmundje Diku ne Shqipëri/Femijët bëjnë mësim në qell të hapur Në një...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 603

  FLORIAN MARKU – Mes burgut dhe suksesit, ja historia e Florian Markut! Florian Marku, kick-boxeri shqiptar me ambicie shumë të mëdha, është shumë premtues në këtë sport. Ai është...