10 mln $ nga burgu

Daniel Hernandez, aka, Tekashi 69, aka 6ix9ine, appears at his arraignment in Manhattan Criminal Court on Wednesday, July 11, 2018. He was arrested earlier Wednesday on an assault warrant from Texas. (Photo by Jefferson Siegel/NY Daily News via Getty Images)
Posta

10 mln $ nga burgu

23:25 12/10/2019

Reperi Tekashi pret dënimin, firmos marrëveshje muzikore

Burgu mund të të heqë lirinë, por nuk mund të të largojë paratë. Reperi Tekashi, i cili ndodhet prapa hekurave ka nënshkruar një marrëveshje prej 10 milionë dollarësh.

Ai do të publikojë dy albume, një në anglisht dhe spanjisht. Tekashi, emri i vërtetë i të cilit është Daniel Hernandez, është në pritje të dënimit për akuzat për shantazh dhe mbajtje të armëve të zjarrit në SHBA.

Ai do të përballej me 47 vite burg, por pranoi të jepte prova kundër anëtarëve të tjerë të dyshuar të bandës. Vendimi përfundimtar për të do të jepet 18 Dhjetor.

Klan Plus


OTP
Reklama
Grupi
LAJMET

Të ngjashme

Reklama
AZHBR
UKT
Grupi
UKT