10 viktima dhe 311 raste të reja në Kosovë10 viktima dhe 311 raste të reja në Kosovë

19:08 25/01/2021

10 viktima dhe 311 raste të reja me koronavirus u raportuan të hënën në Kosovë. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës tha se nga dy viktima janë regjistruar në Lipjan dhe Skënderaj, ndërsa nga një në Dragash, Fushë Kosovë, Malishevë, Pejë, Prizren dhe Suharekë.

Nga 1,903 mostra të testuara në 24 orët e fundit, 311 kanë dalë pozitive, thuhet në njoftimin e IKSHPK-së.

Me këto shifra, numri i përgjithshëm i të infektuarve me koronavirus në Kosovë arrin në 58,399 dhe i viktimave në 1,466.

Të shëruar janë 51,081 pacientë, prej tyre 128 në 24 orët e fundit. Raste aktive në Kosovë aktualisht janë 5,852./RELTë ngjashme