11 të infektuar me Covid-19 në 24 orët e fundit

11 të infektuar me Covid-19 në 24 orët e fundit

17:58 26/01/2023

11 qytetarë rezultojnë të infektuar me Covid-19 në 24 orët e fundit në vendin tonë nga 464 testime që janë kryer në total.

3 raste pozitive janë në Tiranë, 1 qytetar në Himarë dhe 1 në Sarandë.

Janë 133 qytetarë aktivë me Covid-19 në të gjithë vendin. Aktualisht në Spitalin Infektiv po marrin trajtim 3 pacient. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me SarsCov2.

Janë shëruar 14 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 329,472 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika ( 26 Janar 2023)

Raste të reja ditore               5

Të shëruar në 24 orë             14

Të shtruar në spitale             3

Humbje jete në 24 orë           0

Testime ditore                       383

Testime totale                   2,029,256

Raste pozitive                      333,201

Raste të shëruara                  329,472

Raste Aktive                             133

Humbje jete                              3,596

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë                    104

Fier                           13

Vlorë                         9

Lezhë.                       2

Gjirokastër.              2

Berat.                        1

Shkodër                 1

Korçë.                       1

/tvklan.alTë ngjashme