12 qytetarë rezultojnë të infektuar me Covid-19 në 24 orët e fundit nga 288 testime që janë kryer.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, 9 raste pozitive janë në Tiranë, 1 qytetar në Kurbin, 1 në Fier dhe 1 në Patos.

Janë 170 qytetarë aktivë me Covid-19 në të gjithë vendin. Aktualisht në Spitalin Infektiv po marrin trajtim 6 pacientë. Në 24 orët e fundit  nuk ka asnjë humbje jete me SarsCov2.

Janë shëruar 8 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 329,881 që nga fillimi i epidemisë.

 Statistika ( 11 Mars 2023)

 Raste të reja ditore               12

 Të shëruar në 24 orë            8

 Të shtruar në spitale             6

 Humbje jete në 24 orë           0

 Testime ditore                        288

 Testime totale                   2,043,721

 Raste pozitive                      333,651

 Raste të shëruara                  329,881

 Raste Aktive                             170

 Humbje jete                              3,600

 Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

 Tiranë                      147

Fier                           10

Vlorë                         3

Shkodër.                    3

 Gjirokastër.             2

Durrës.                      1

Elbasan.                     1

Berat.                         1

Kukës.                          1

Lezhë.                          1

/tvklan.al