13 shoferë të arrestuar në kryeqytet në 48 orët e fundit - Tv Klan

13 shoferë të arrestuar në kryeqytet në 48 orët e fundit13 shoferë të arrestuar në kryeqytet në 48 orët e fundit

13:37 12/09/2021

13 shoferë janë arrestuar në Tiranë gjatë 48 orëve të fundit për shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor. 8 prej tyre drejtonin mjetin në gjendje të dehur në nivele të larta, ndërsa 5 të tjerë nuk ishin të pajisur me patentë.

48 shoferë janë gjobitur, mes të cilëve edhe pezullim patente, për drejtim mjeti nën efektin e alkoolit, 15 shoferë janë proceduar për gara shpejtesie dhe mos rregullim shpejtësie në qendrat e banuara dhe 14 drejtues janë procedua për mungesë dokumentacioni për errësimin e xhamit të parë dhe targa të modifikuara.

Ndërkohë, 27 patenta janë pezulluar për tejkalim shpejtësie deri në 169 km/h. /tvklan.al
Të ngjashme