Të infektuarit, futbollistë dhe pjesë e stafit

14 pjesëtarë të skuadrës së Genoa rezultuan pozitivë pas kontrollit për Covid-19. Rastet i bëri të ditura nga vetë klubi i Serisë A.

Një problem për skuadrën dhe futbollin italian, pasi tani duhet të testohen edhe lojtarët e Napolit që u përballën të dielën. Rastet me Covid-19 kanë qenë të shpeshta në Serinë A.

Tv Klan