20 qytetarë rezultojnë të infektuar me Covid-19 në 24 orët e fundit në vendin tonë nga 393 testime që janë kryer në total.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, 12 raste janë në Tiranë, 2 raste në Durrës, 2 në Patos, 2 në Kuçovë, 1 rast në Lezhë dhe 1 në Sarandë.

Janë 150 qytetarë aktivë me Covid-19 në të gjithë vendin. Aktualisht në Spitalin Infektiv po marrin trajtim 5 pacientë. Në 24 orët e fundit  nuk ka asnjë humbje jete me SarsCov2.

Janë shëruar 4 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 329,995 që nga fillimi i epidemisë.

 Statistika ( 21 Mars 2023)

 Raste të reja ditore               20

 Të shëruar në 24 orë            4

 Të shtruar në spitale             5

 Humbje jete në 24 orë           0

 Testime ditore                        393

 Testime totale                   2,046,216

 Raste pozitive                      333,746

 Raste të shëruara                  329,995

 Raste Aktive                             150

 Humbje jete                              3,601

 Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

 Tiranë                      133

Fier                             6

Durrës.                      4

Berat.                         4

Shkodër.                    1

Vlorë                         1

Lezhë.                        1

/tvklan.al