2015 mbërrin në Australi, Zelandë e Re dhe Azi


2015 mbërrin në Australi, Zelandë e Re dhe Azi

15:47 31/12/2014 _79997077_729997076

Spektakli i fishekzjarrëve në kullën Sky Tower të Aucklandit në Zelandën e Re është lajmësi i parë hyrjes së Vitit të Ri 2015.

2 orë më vonë, sekondat e para të 2015-ës hapën spektaklin madhështor të fishekzjarreve në urën më të madhe të Sidney-t.

Eventi, edhe këtë vit u ndoq nga mbi 1.5 milionë të pranishëm.

Viti i ri trokiti edhe në vendet e Azisë Lindore, ku nuk munguan organizimet spektakolare.

Pasi të përshkojë kontinentin Euroazitatik, për hyrjen e 2015 – të vijojnë me Rio de Zhaneiron, New Jorkun për të përfunduar me ishujt Hauai.

Tv Klan
Të ngjashme