21 infektime dhe 1 humbje jete në Kosovë
21 infektime dhe 1 humbje jete në Kosovë

16:32 09/06/2021

Janë rritur sërish shifrat e infektimeve në Kosovë. Në 24 orët e fundit janë kryer 2.114 testime, nga të cilat kanë 21 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur gjithashtu se 1 qytetar tjetër ka humbur jetën si pasopjë e virusit duke e çuar në 2,247 numrin total të viktimave që nga shfaqja e pandemisë në Kosovë.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 111 qytetarë, ndërsa numri i rasteve aktive është 832.

Tv Klan

Të ngjashme