24-vjeçarja godet motrën me thikë

24-vjeçarja godet motrën me thikë

12:37 25/01/2020

Arrestohet edhe një person, për dhunë në familje

Një 24-vjeçare është arrestuar në flagrancë nga policia pasi ka goditur me thikë motrën. Sipas policisë, ngjarja ka ndodhur në shtëpinë e prindërve të saj.  24-vjeçarja fillimisht rrahu dhe më pas goditi me thikë motrën, 21 vjeçe, e cila fatmirësisht ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën.

Ngjarja mendohet të ketë ndodhur pas një konflikti për motive të dobëta. Mësohet se 24-vjeçarja jetonte në Greqi, ndërkohë policia sekuestroi thikën në cilësinë e provës materiale.

Ndërkohë edhe një person tjetër është vënë në pranga. Policia thotë se falë reagimit në kohë kanë parandaluar përshkallëzimin e dhunës në familje duke bërë arrestimin në flagrancë të P.S., 51 vjeç.

Ai ka ushtruar dhunë psikologjike në mënyrë të përsëritur ndaj bashkëshortes së tij dhe mbrëmjen e djeshme e ka kanosur seriozisht për vrasje./tvklan.alGrupi
LAJMET
Të ngjashme

Grupi