28 qytetarë rezultojnë të infektuar me Covid-19 në 24 orët e fundit në vendin tonë nga 358 testime që janë bërë në total.

22 raste pozitive janë në Tiranë, 2 në Pukë, nga 1 qytetar në Durrës, Devoll, Belsh dhe Fushë-Arrëz.

Janë 188 qytetarë aktivë me Covid-19 në të gjithë vendin. Aktualisht në Spitalin Infektiv po marrin trajtim 8 pacientë. Në 24 orët e fundit  nuk ka asnjë humbje jete me SarsCov2.

Janë shëruar 8 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 330,135 që nga fillimi i epidemisë.

 Statistika ( 4 Prill 2023)

 Raste të reja ditore               28

 Të shëruar në 24 orë            8

 Të shtruar në spitale             8

 Humbje jete në 24 orë           0

 Testime ditore                        385

 Testime totale                   2,049,782

 Raste pozitive                      333,927

 Raste të shëruara                  330,135

 Raste Aktive                             188

 Humbje jete                              3,604

 Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë                      160

Shkodër                    7

Vlorë                         6

Berat                         5

Durrës                      3

Korçë                          3

Fier                             2

Elbasan                    2

/tvklan.al