45 raste të reja dhe 3 humbje jete nga Covid45 raste të reja dhe 3 humbje jete nga Covid

17:01 13/05/2021

Me gjithë përpjekjet e stafit mjekësor betejën me Covid-19 gjatë këtyre 24 orëve të fundit nuk e kanë fituar 3 qytetarë, 1 qytetar nga Gjirokastra, 1 qytetar nga Shkodra, 1 qytetar nga Gramshi, të moshave 60-87 vjeç.

Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 2,596 testime, nga të cilët kanë rezultuar pozitivë 45 qytetarë.

“Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki: 11 raste në Tiranë, 6 raste në Shkodër, 4 raste Korçë, Devoll,  3 raste në Librazhd, Pogradec, 2 raste në Vlorë, Sarandë, Skrapar, 1 rast në Durrës, Fier, Elbasan, Mirditë, Tropojë, Kolonjë, Gramsh, Pustec”.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 1,050 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 121,122 që nga fillimi i epidemisë. Aktualisht në spitalet COVID po trajtohen 86 pacientë, 7 në terapi intensive, nga të cilët 3 pacientë janë të intubuar./tvklan.al


Të ngjashme